4 najúspešnejšie YouTube reklamy v roku 2020

Používate pri vašich kampaniach aj YouTube kanál? Veľa marketérov či zadávateľov reklamy tento kanál v médiaplánoch obchádza, ale my vieme, že má svoje miesto. Samozrejme, je potrebné doň investovať časť rozpočtu. Na druhej strane však môže priniesť množstvo konverzií v podobe návštev webovej stránky alebo predaja.

Vedia to aj tie najväčšie reklamné agentúry a ich klienti. V tomto článku sa pozrieme na najúspešnejšie reklamy, ktoré sa ocitli na YouTube v roku 2020. Predtým si však poďme definovať, ako môže vzniknúť úspešná YouTube reklama? YouTube je predovšetkým zvukové a video médium s mladšou cieľovou skupinou. Rok 2020 bol plný online obsahu, a na to, aby ste boli najúspešnejší, nestačí len pekné video. Reklama musí upútať, podľa možností by mala byť doplnená o chytľavú hudbu a cieliť na správnych sledovateľov.

1. Nike

V roku 2020 sa toto podarilo značke Nike v reklame z dielne Wieden+Kennedy. Nike je známy tým, že vo svojich kampanich motivuje k výkonu a spolupracuje s mnohými svetovými menami, akými sú LeBron James, Serena Williams a Tiger Woods. Takáto reklama je potom odsúdená na úspech.

2. LOST & CROWNED

Pre všetkých fanúšikov počítačových hier máme dobrú správu. V top 10 sa umiestnila aj počítačová hra, konkrétne krásny a krátky animovaný film LOST & CROWNED. Počítačové hry budú fungovať zrejme vždy, o to viac so štýlovou grafikou.

3. Apple

Taký Apple to tiež spravil vynikajúco. Veľkou témou roku 2020 bola práca z domu a k nej v mnohých prípadoch patria aj Apple zariadenia. Práve toto bolo motívom kreatívcov z tímu Apple, aby priniesli jednu z najúspešnejších reklám roku 2020.

4. Hyundai

Reklamy známeho kórejského výrobcu automobilov sa už dlhodobo stretávajú s veľkým úspechom. V roku 2020 zažiarila najmä reklama s názvom Smaht Pahk, ktorá debutovala na slávnom Super Bowl. Vďaka originálnej a vtipnej koncepcii sa rýchlo stala veľkým hitom.

Spravidla sa v takomto rebríčku najlepších reklám daného roku ocitnú aj reklamy k Super Bowl či mnohé ďalšie. My vám ich určite odporúčame sledovať. Je to zdroj zábavy, inšpirácie a tiež aktuálnych trendov. Ak chcete podobne originálnym videom zaujať aj vy, stačí nás kontaktovať. “Namiešame” vám inovatívnu video reklamu ako stvorenú pre vašu cieľovú skupinu!

 nextlevel@monkeymedia.sk  

   +421 910 954 999

© MONKEYMEDIA 2022


 nextlevel@monkeymedia.sk      +421 910 954 999 © MONKEYMEDIA 2022
0:00
0:00