5 najlepších Super Bowl reklám všetkých čias

Zápasy Super Bowl sledujú milióny divákov po celom svete. Tvorcovia reklám tak majú skvelú príležitosť, ako prezentovať svoju značku. Konkurencia je však nesmierne pestrá a medzi Super Bowl reklamy sa dostanú len niektoré z nich. 

Účasť v tomto prestížnom zozname si získajú len tie najlepšie reklamné počiny. Každý z nich sa musí vyznačovať prepracovanou vizuálnou stránkou, ponúknuť jasný odkaz a vyvolať silné emócie, ako sa na Super Bowl patrí. Ich tvorcovia potom majú šancu, že sa v tomto zozname udržia čo najdlhšie.

1. Apple – 1984 (1984)

Jedna z najstarších reklám v tomto pomyselnom rebríčku bola pustená do éteru v roku 1984. Spoločnosť Apple v nej upozornila na nový počítač Macintosh, ktorý mal priniesť do Silicon Valley revolúciu búrajúcu nadvládu technologických monopolov. 

2. Budweiser – Wassup (1999)

Zastaraný slangový pozdrav „wassup“ si v USA pamätajú skôr staršie ročníky. V reklame však nehral kľúčovú rolu. Mal iba zabaviť a upriamiť pozornosť na krátke dialógy, ktorých cieľom bolo upozorniť na pohodu pri popíjaní piva Budweiser

3. Doritos – Keep your hands off my Doritos (2010)

Reklama na lupienky Doritos povedala všetko podstatné za 30 sekúnd. Sú také dobré, že vám ich nikto nemôže brať bez dovolenia. Inak by ste mohli schytať poriadnu facku od naštvaného dieťaťa.

4. Microsoft – We all win (2019)

Reklama od spoločnosti Microsoft ocenená prestížnou cenou Gold Clio nebola iba upútavkou na nový adaptívny ovládač k herným konzolám. Zároveň poukázala na problémy, s ktorými sa stretávajú deti s fyzickým hendikepom, a to nielen pri hraní počítačových hier. 

5. Joust – Budweiser a HBO (2019)

Poslednú z top Super Bowl reklám má na svedomí Budweiser a HBO. Reklama sa odohráva na rytierskom turnaji, kde sa vo veľkom pije pivo Bud Light. Zároveň upozorňuje na jednu z častí Games of Thrones. Celý počin je názornou ukážkou, ako môžu popredné značky spojiť sily a vytvoriť úspešnú marketingovú kampaň. 

Chcete sa podobne originálnymi a zapamätateľnými video reklamami pýšiť aj vy? Kontaktujte nás a vytvoríme vám unikátnu video reklamu na mieru!

 nextlevel@monkeymedia.sk  

   +421 910 954 999

© MONKEYMEDIA 2022


 nextlevel@monkeymedia.sk      +421 910 954 999© MONKEYMEDIA 2022
0:00
0:00