Ako využiť reklamy na Pintereste na propagáciu produktov?

Pinterest stojí stále tak trochu v tieni najväčších sociálnych sietí. Napriek tomu sa teší dosť vysokému záujmu o ponúkané služby vrátane reklamných nástrojov. Z tých hrá v oblasti online marketingu kľúčovú úlohu najmä „pinterest ads“.

Sociálna sieť Pinterest sa preslávila hlavne možnosťou „bookmarkingu“ obrázkov. Práve to môžete zužitkovať ako skvelý reklamný nástroj, ktorý dokáže výraznou mierou podporiť rast vašej firmy. Stačí sa oboznámiť s fungovaním služby „pinterest ads“ a zužitkovať čo najviac výhod, ktoré vám pri budovaní vašej značky prináša. 

Prečo využiť reklamu na Pintereste?

– rekordne vysoký dosah bez veľkých investícií

– príspevok sa dostane k správnym užívateľom

– možnosť dlhodobého zobrazovania „pinov“

– možnosť voľby medzi viacerými typmi reklamy

Najlepšie typy reklamy na Pintereste:

Pins – Pútavý obrázok, ktorý vystihne odkaz reklamy, môže osloviť tisíce užívateľov. Ak váš „pin“ niekoho zaujme, môže si ho pripnúť na vlastnú nástenku, čo je ďalšia reklama navyše.   

Video Pins – Tento nástroj funguje rovnakým spôsobom ako klasický „pin“, akurát namiesto obrázka použijete video. Na výber máte medzi štandardným videom a videom s maximálnou šírkou.

Carousels – Špeciálny nástroj vám umožní vytvoriť príspevok až z 5 obrázkov naraz. Každý môže mať iný názov a iný popis, vďaka čomu reklama poslúži ako príbeh. 

Ako funguje nástroj Pinterest Ads?

Propagácia príspevku na Pintereste sa od iných sociálnych sietí líši minimálne. Aj v tomto prípade sa snažíte zacieliť reklamu na konkrétne publikum a za vybranú čiastku dosiahnuť čo najvyššiu mieru konverzií, prípadne sa zamerať na budovanie povedomia o vašej značke. Do propagovaného príspevku môžete, samozrejme, zahrnúť aj kľúčové slová a vybrať vhodné kategórie, ktoré pomôžu zvýšiť váš dosah.

Reklamy na Pintereste sú skvelým marketingovým nástrojom pre firmy. Pri ich vytváraní vám pomôžeme s obsahom aj zacielením reklamy. Výsledkom bude vyšší dosah, viac interakcií a najmä rozšírenie povedomia o vašej značke.  

 nextlevel@monkeymedia.sk  

   +421 910 954 999

© MONKEYMEDIA 2022


 nextlevel@monkeymedia.sk      +421 910 954 999 © MONKEYMEDIA 2022
0:00
0:00