Ako zlepšiť organický dosah na Instagrame?

Zaistiť si vyššie čísla a lepší dosah na Instagrame bez reklám a kupovania „followerov“ vyžaduje čas a úsilie. S osvedčenými tipmi a trochou vytrvalosti sa vám ale podarí dosah vašich príspevkov zlepšovať. 

Tipov na zlepšenie organického dosahu na Instagrame je viacero. Každý z nich môže prispieť k tomu, aby vaše príspevky pritiahli pozornosť užívateľov. Pri využívaní niektorých z nich si nezaistíte iba viac „followerov“, ale hlavne aktívnych sledovateľov a s tým súvisiaci vyšší počet interakcií

Spravte váš profil pútavým

Profil vytvára prvý dojem, od ktorého závisí, či bude užívateľ ochotný prezerať si váš obsah. Aktualizácia je dôležitá najmä pri firemných účtoch. Názov spoločnosti ako meno, logo ako profilová fotka a viditeľné kontaktné údaje doplnené krátkym popisom činnosti sú základom. 

Pridávajte aktuálne videá

Videá sú už dlhší čas hitom Instagramu. Ak sú zábavné, dobre natočené a prinášajú hodnotný obsah k aktuálnym témam, na užívateľov pôsobia ako magnet. Tým sú najmä „live streamy“, ktorými ich priamo zapájate do diania.

Naplánujte príbehy vopred

Vyšší dosah vám zaistia aj pútavé „instastories“. Platí to obzvlášť vtedy, keď pridávate viac príbehov naraz. Túto možnosť môžete využiť nielen na zvyšovanie organického dosahu, ale aj na naplánovanie publikácie jednotlivých príbehov v konkrétnom čase.

Využívajte vhodné hashtagy 

Efektivitu „hashtagov“ pri zviditeľnení príspevkov potvrdzujú všetci, ktorí sa s nimi naučili pracovať. 2-3 dobré značky, ktoré doplnia krátky výstižný popis, môžu zvýšiť dosah vašich príspevkov až trojnásobne. 

Vytvárajte priestor na interakcie

Čím viac interakcií, tým vyšší dosah. Priestor na zvýšenie interakcií môžete vytvoriť úplne jednoducho. Osvedčeným spôsobom je súťaž s výzvou na zanechanie lajku alebo komentára. Užívateľov môžete požiadať aj o správy so spätnou väzbou k daným príspevkom.

Zlepšenie organického dosahu vám prinesie aktívnych „followerov“, ktorí sa budú zaujímať o váš produkt alebo službu. Pri dosahovaní tohto cieľa vám nastavíme presnú social media stratégiu na mieru pozostávajúcu z osvedčených praktík zvyšovania dosahu, ktorú prispôsobíme vášmu publiku. 

 nextlevel@monkeymedia.sk  

   +421 910 954 999

© MONKEYMEDIA 2022


 nextlevel@monkeymedia.sk      +421 910 954 999 © MONKEYMEDIA 2022
0:00
0:00