Ako zvýšiť dosah príspevkov vďaka novinkám v Instagram algoritme 2021

Instagram neustále testuje rôzne novinky, ktoré ho posúvajú na vyšší level. V rámci toho  vylepšuje aj svoj algoritmus, čím užívateľom umožňuje zvýšiť dosah príspevkov. Niekoľko funkčných vylepšení prišlo aj s rokom 2021. 

Tento rok má na Instagrame patriť komunikácii a frekvencii príspevkov. Tomu sa prispôsobil aj vynovený Instagram algoritmus, ktorý postupne pridáva ďalšie aktualizácie. Vďaka nim máte viacero možností, ako zvyšovať dosah vašich príspevkov a získavať nových followerov. 

1. Pár zmien v instastories

Instastories boli doposiaľ skôr doplnkom, no v tomto roku môžu prebrať nadvládu nad feeds. Chystaných je viacero zmien od estetických až po funkčné. Instagram napríklad začal testovať zrušenie možnosti zdieľania príspevkov v instastories, čo by malo viesť k ich vylepšeniu. 

2. Obnovenie príspevkov

Odstránené videá, fotografie či príbehy môžete po novom opäť zaradiť do obsahu. Umožní vám to nástroj recently deleted, ktorý nájdete v sekcii settings-account. Na tento krok budete mať až 30 dní od vymazania. 

3. Nový profi info panel 

Ak na Instagrame spravujete firemný alebo autorský účet, k dispozícii máte nový informačný panel pre profíkov. Ten zahŕňa hneď niekoľko sekcií, napríklad track your performance na sledovanie výkonu, grow your business prinášajúcu tipy na rozširovanie podnikania či sekciu stay informed s čerstvými analýzami a štatistikami. 

4. Kvalitnejší obsah v Explore

Instagram stále viac tlačí na vytváranie originálnejšieho obsahu príspevkov. Pomôcť mu s tým má funkcia explore, ktorá bude ponúkať kvalitnejší a aktuálnejší obsah. Pri vytváraní nových príspevkov vás to zároveň prinúti dbať o vyššiu kvalitu fotografií a využívanie top hashtagov. 

Uvedené novinky nie sú jediným zlepšením Instagram algoritmu 2021. Sociálna sieť ohlásila ďalšie aktualizácie, takže do konca roka by ste ešte mali sledovať nové zmeny, ktoré prídu. My v Monkeymedia neustále sledujeme nové trendy v oblasti sociálnych sietí a algoritmov. Ak zveríte vaše sociálne siete do našich rúk, môžete mať istotu, že budú vždy korešpondovať s najnovšími trendmi.

 nextlevel@monkeymedia.sk  

   +421 910 954 999

© MONKEYMEDIA 2022


 nextlevel@monkeymedia.sk      +421 910 954 999 © MONKEYMEDIA 2022
0:00
0:00