Blog


brand promo video Monkeymedia

Brand promo video: Ako vzbudiť v zákazníkoch emocionálne spojenie s vašou značkou?

Emócie. Tie sú súčasťou nášho každodenného života a v mnohých oblastiach hrajú kľúčovú rolu. To platí aj pre marketing a spojenie so zákazníkmi. Ak sa chcete na trhu odlíšiť od konkurencie, vaša značka musí vyniknúť. To dosiahnete aj vďaka emocionálnemu spojeniu.

Ako vzbudiť v zákazníkoch emocionálne spojenie s vašou značkou? Nejde o žiadnu náročnú vedu, dôležité je len zotrvať a byť konzistentní. Existuje viacero spôsobov, ako vzbudiť emócie vo vašich zákazníkoch. Môže ísť o zdieľanie obsahu o vašej značke na sociálnych sieťach, zahrnutie personalizácie či prejavovanie vášho záujmu o zákazníkov.

Za najúspešnejší spôsob, ako vzbudiť v zákazníkoch emocionálne spojenie sa však stále považuje tvorba videí. Štatistiky poukázali na skutočnosť, že až 90 % firiem tvrdí, že brand promo video zvýšilo povedomie o ich značke medzi publikom.

Vedeli ste, že: Až 62 % vyhľadávaní Google zahŕňa výsledky videí? Je to to prvé, čo sa zobrazí ľuďom a na základe čoho môžu spoznať vašu značku bližšie.

Čo je to brand promo video?

Na začiatok si povieme, čo to vlastne brand promo video je a prečo sa používa. V preklade ide o propagačné video vašej značky. Nakoľko je v dnešnej dobe konkurencia silná a značky medzi sebou súťažia, je dôležité na trhu vyniknúť a získať si pozornosť svojho publika. Práve preto sa mnohé spoločnosti rozhodli urobiť brand promo video. Uprednostnili ho pred inými formami reklamy, aby oslovili publikum takým spôsobom, ktorý sa textom nedokáže vyjadriť. Brand promo video je kľúčová súčasť kvalitného marketingu. Upúta pozornosť publika a ľuďom poukáže na hodnotu, ktorú pre nich spoločnosť má.

Vyššie konverzie a predaj

Mnoho spoločností nemá brand promo video z dôvodu, že sa obávajú náročného procesu jeho tvorby. V skutočnosti to však nie je nič zložité, len je dôležité vyhradiť si na to viac času. Určite sa to však oplatí aj z dlhodobého hľadiska. Obrovským prínosom tvorby brand promo videa sú vyššie konverzie a predaj. Dokonca, ak pri tvorbe webstránkybudete myslieť aj na zahrnutie produktového videa na vstupnú stránku, môžete vďaka tomu zvýšiť konverzie až o 80 %.

Na čo myslieť pri tvorbe brand promo videa?

Nie je promo video ako promo video. Ak chcete, aby vám z dlhodobého hľadiska prinášalo návratnosť investícií, zvyšovalo povedomie o vašej značke a dodávalo väčšie emocionálne spojenie so zákazníkmi, na začiatok budete musieť investovať viac. Predovšetkým, viac času. Toto sú kľúčové prvky, ktoré by ste pri tvorbe brand promo videa rozhodne nemali vynechať.

Kľúčová je uputávka

Myslite na to, že cieľom brand promo videa nie je žiadne dlhé video, v ktorom bude dopodrobna preskúmaná vaša značka. Dôležitá je preto upútavka – tá dokáže hneď zaujať a osloviť zákazníkov k tomu, aby si dopozerali video celé, až do konca. Pri úprave neváhajte použiť rýchle strihy, chytľavé zvukové či vizuálne ukážky alebo pridajte do videa aj názvy.

Ideálna dĺžka videa

Štatistiky hovoria o tom, že v priemere dokáže človek udržať pozornosť na jednom videu 10 sekúnd. To je doba, počas ktorej vy ako spoločnosť musíte vzbudiť v zákazníkovi emocionálne spojenie. Videá o spoločnosti by mali byť v dĺžke maximálne 1 – 2 minúty a video o produktoch alebo službách maximálne 60 – 90 sekúnd.

Zamerajte sa na cieľovú skupinu

Je pochopiteľné, že brand promo video by ste chceli najradšej ukázať všetkým, ale v takomto prípade sa môže stať, že nakoniec neprilákate nikoho. Preto si vopred vyselektujte svoju cieľovú skupinu. Tá by mala byť súčasťou vašej marketingovej stratégie. Na základe nej totiž budete vedieť, koho by potencionálne mohla vaša značka zaujímať. Určite sa zamerajte na spoločné záujmy, správanie či demografické údaje.

Nezabúdajte: Úspešné spoločnosti definujú svoje cieľové skupiny na základe veku, pracovných pozícií, pohlavia, výziev, preferencií, ale aj dlhodobých cieľov.

Získajte spätnú väzbu

Predtým, ako dáte svoje brand promo video von, zvážte jeho otestovanie. Pustite ho známym, poproste ich aby si pozreli vaše video a oni vám na základe toho poskytnú spätnú väzbu. Neváhajte sa obrátiť aj na špecialistov z marketingu, ktorí vám jasne povedia, čo by ste mali vo videu zlepšiť. Je to určite lepšie, ako dať von brand promo video, ktoré má jasne viditeľné nedostatky.

Nezabúdajte na propagáciu

Ak budete mať vytvorené brand promo video, pravdepodobne je vám jasné, že ho zozačiatku budete musieť sponzorovať. Rozpočet si nastavíte sami, no určite sa oplatí investovať viac. Zvyšuje sa tým šanca, že sa dostane do povedomia tých ľudí, ktorých by to potencionálne mohlo zaujímať.

Nezabúdajte na propagáciu na sociálnych sieťach – Facebook, Instagram a LinkedIn. Ideálne je, ak dáte svoje brand promo video aj na svoj web či YouTube. Jednoducho povedané, využite všetky dostupné možnosti, aby ste zvýšili svoje šance na úspech.

Nezabúdajte: Pri propagácii svojej značky by ste nemali premeškať žiadnu príležitosť na zapojenie svojich potencionálnych zákazníkov. Preto neváhajte uverejniť svoje propagačné video na svojej webovej stránke alebo firemnom blogu.

Chcete aj vy profesionálne reklamné video, ktoré zvýši emocionálne spojenie s vašimi zákazníkmi, konverzie, predaj a povedomie o vašej značke? My v Monkeymedia sa postaráme o tvorbu videa, vďaka ktorému predbehnete konkurenciu na trhu a vzbudíte vo vašich zákazníkoch tú správnu emóciu. 

 nextlevel@monkeymedia.sk  

   +421 910 954 999

© MONKEYMEDIA 2022


 nextlevel@monkeymedia.sk      +421 910 954 999 © MONKEYMEDIA 2022
0:00
0:00