Blog


eqit case study

Case study Eqit: Ako sme vytvorili vyhrotený web v štýle cyberpunk

„Dobrý deň, vedeli by ste vytvoriť webstránku pre našu spoločnosť pôsobiacu v oblasti IT recruitingu a outsourcingu?“ Po tejto otázke nášho klienta sa nám už v hlave začali víriť myšlienky, ako kreatívne pojmeme túto neľahkú úlohu. „A vedeli by ste ho spraviť tak, aby bol v štýle cyberpunk, s prvkami metaverse?“ Naše oči zažiarili. Na takéto fascinujúce zadanie sme čakali snáď od vzniku našej agentúry. Už v tomto momente sme vedeli, že si s klientom plácneme. A vytvoríme niečo veľké.

Spoločnosť Eqit sa venuje prepájaniu firiem so špecialistami v oblasti IT. Pre niekoho nudná oblasť, v ktorej sa nedá vymyslieť nič extra originálne, pre nás zaujímavá výzva. Veľmi nás potešilo, že klient sa rozhodol myslieť „out of the box“ a chcel vyskúšať netradičný dizajnový koncept, aký na slovenskom internete len tak hocikde nenájdete. Čo slovenskom. Svetovom!

Cyberpunk dizajn, alebo keď sa Boris utrhne z reťaze

Pri návrhu dizajnu sa naši dizajnéri na čele s Borisom držali najnovších trendov v oblasti digitálnej transformácie a typických motívov cyberpunk, ktorých neoddeliteľnou súčasťou sú výrazné farebné kombinácie čiernej, ružovej, fialovej a modrej. Futuristický koncept je umocnený dynamickými grafickými prvkami a neónovými svetielkami. Použili sme viacero zaujímavých efektov, najmä glitch efekt.

eqit case study

Lebo na detailoch záleží: Suchá fotka tímu bez emócie? Nehrozí! Fotografie, ktoré sme dostali od klienta, sme tiež prerobili do cyberpunk štýlu, aby dokonale zapadli do dizajnu.

Vďaka týmto jedinečným dizajnovým prvkom web už hneď na prvý pohľad osloví návštevníka a svojimi výraznými efektami ho doslova láka, aby scrolloval ďalej a získal viac informácií o ponúkaných službách. A asi ani nemusíme dodávať, že robí spoločnosť Eqit veľmi ľahko zapamätateľnou.

Chalani a čo tie sochy?

Keď zavítate na homepage webu Eqit, nemôžete prehliadnuť viacero ikonických sôch bohov, ktoré sme trochu vytuningovali do cyberpunk a metaverse štýlu. Bláznovstvo? Nie, je za tým oveľa hlbšia myšlienka!

eqit case study

Sochy s cyberpunk prvkami vyzerajú tak, že majú nadprirodzené schopnosti, čím odkazujú na programátorov spoločnosti Eqit – tí majú tiež nadprirodzené schopnosti a dokážu si poradiť aj s najväčšími výzvami. No to nie je všetko. Sochy bohov naviac vyjadrujú ľudskosť a silu prekonávať náročné prekážky. Prezentujú tak kľúčové hodnoty značky.

Dizajn bez výkonu je nanič

A my to veľmi dobre vieme. Naším cieľom nie je vytvárať pekné weby, ale v prvom rade funkčné weby, ktoré prinášajú nových zákazníkov. Náš vyhrotený dizajn sme preto ladili s dôrazom na čo najlepšiu používateľskú prívetivosť. Architektúru stránok sme optimalizovali tak, aby každý návštevník našiel to, čo hľadá, rýchlosťou blesku. Samozrejmosťou sú strategicky navrhnuté a umiestnené call to action prvky. Ospravedlňujeme sa vám, chalani z Eqit, ak kvôli nám musíte celé dni riešiť nové dopyty.

eqit case study

Kariérny systém na mieru

Na webe chcel klient prezentovať aj aktuálne ponuky práce pre IT špecialistov. A tak sme mu vytvorili kompletný kariérny systém na mieru, cez ktorý si dokáže sám jednoducho pridávať alebo mazať pracovné inzeráty. Naši developeri ho vyladili tak, aby bol čo najjednoduchší na používanie, prehľadný pre kandidátov a zároveň pekne zapadol do celej koncepcie webu.

eqit case study

Aj s contentom sme sa vyhrali

Čerešničkou na torte projektu Eqit bol samotný textový obsah. Ten sme vyladili a okresali tak, aby sme v čo najmenšom počte viet poskytli návštevníkovi webu čo najviac hodnotných informácií. A aby sme ho popri tom namotivovali, nech vyplní dopytový kontaktný formulár. Keďže Eqit firmám vyká a uchádzačom tyká, museli sme pracovať s 2 rôznymi tone of voice. Popustili sme uzdu fantázii a s textami na jednotlivé stránky sme sa vyhrali do najmenších detailov.

Chcete aj vy vystúpiť zo šedej zóny nudných webov bez emócií a posunúť svoj biznis na vyšší level? Alebo ho rovno vystreliť do vesmíru či metaverse? Už viete, na koho sa máte obrátiť. Napíšte nám, prípadne zavolajte a radi sa pozrieme aj na váš projekt!

 nextlevel@monkeymedia.sk  

   +421 910 954 999

© MONKEYMEDIA 2022


 nextlevel@monkeymedia.sk      +421 910 954 999© MONKEYMEDIA 2022
0:00
0:00