Blog


praktické funkcie instagramu

Hlavné funkcie Instagramu, ktoré by mal poznať každý

Základné funkcie Instagramu, ako napríklad uverejňovanie príspevkov či pridávanie komentárov, pozná snáď každý z nás. Okrem nich však táto sociálna sieť poskytuje ďalšie praktické funkcie, ktoré dokážu výrazne zjednodušiť prácu s obsahom. Ktoré to sú?

Vytvorenie rýchlej odpovede

Sociálne siete sa v posledných rokoch stali ďalším kanálom určeným na komunikáciu medzi zákazníkom alebo sledovateľom a značkou. Pre mnohých ide o oveľa rýchlejší spôsob vyriešenia problému ako telefonovanie alebo posielanie e-mailov. Instagram práve preto prišiel s funkciou rýchlych odpovedí, ktoré dajú ľuďom vedieť, že správa bola odoslaná a už čoskoro im na ňu niekto odpovie.

Vytvorenie rýchlej odpovede je jednoduché. Dôležité je, aby ste mali profesionálny účet. Kliknite na nastavenia, vyberte si možnosť “Firma” a zvoľte “Uložené odpovede”. Následne len vyberte možnosť “Nová uložená odpoveď” a jednu či viac si ich vytvorte.

Pridanie špeciálnych písem do BIO

Vrchná časť instagramového profilu je určená pre životopis, resp. BIO. To je spravidla aj jedna z prvých vecí, ktorú ľudia po kliknutí na profil uvidia. Práve preto by ste si na jeho tvorbe mali dať záležať.

Okrem originálneho textu doň už nejaký čas môžete pridávať aj emotikony či špeciálne znaky a písma. Tie síce vaša klávesnica nepodporuje, no stačí si ich okopírovať z nástroja, ktorý je na špeciálne písma určený. K najpopulárnejším sa radia napríklad LingoJam.com alebo Piliapp.com.

praktické funkcie instagramu

Zdroj: Unsplash.com

Pripnutie komentárov

Medzi hlavné funkcie Instagramu patrí možnosť pripnutia vybraných komentárov. Ku každému príspevku môžete pripnúť maximálne tri komentáre, pričom pripnutie môžete kedykoľvek zrušiť.

Po pripnutí zostane komentár v hornej časti sekcie komentárov, takže si ho bude môcť prečítať každý, kto si ju otvorí.

Pripnutie komentárov je veľmi užitočným nástrojom pre firmy, pretože umožňuje zviditeľniť pozitívnu spätnú väzbu alebo rozvíriť zaujímavú diskusiu.

praktické funkcie instagramu

Zdroj: Twitter.com

Pridávanie obsahu cez počítač

Instagram po rokoch umožnil nahrávanie obsahu z počítača. Táto funkcia je však v súčasnosti obmedzená len na fotografie a videá do jednej minúty. Príbehy, Instagram Reels alebo dlhšie videá je možné pridať len prostredníctvom aplikácie.

praktické funkcie instagramu

Zdroj: Twitter.com

Funkcia Collab

Medzi ďalšie funkcie Instagramu sa radí aj tá s názvom Collab, ktorá umožňuje pridať jeden obsah dvom používateľom. Po uverejnení sa takýto príspevok objaví na profile oboch ľudí či značiek. Komentáre a počty označení páči sa mi to sa spočítavajú.

V rámci spolupráce môžete uverejňovať klasické príspevky aj Instagram Reels. K štatistikám a ďalším úpravám máte následne prístup aj s druhým autorom príspevku.

Funkcia spolupráce je výbornou príležitosťou pre mnohé značky a spoločnosti. Takýmto spôsobom totižto dokážu osloviť oveľa väčšie publikum.

praktické funkcie instagramu

Zdroj: Twitter.com

Funkcie Instagramu: Plánovanie živého videa

Živé video nie je na Instagrame ničím novým. Platforma však pred nejakým časom umožnila plánovanie živých prenosov. Vďaka tomu môžete dať sledovateľom dopredu vedieť, kedy by sa mali pripojiť. Plusom je taktiež to, že Instagram umožňuje sledovateľom nastaviť si pripomienku na živý prenos.

Výhod živého prenosu je hneď niekoľko. Podporuje interakciu so sledovateľmi v reálnom čase, pomáha vám budovať si u nich dôveru a zaisťuje vám, že budete pôsobiť ľudsky a autenticky.

praktické funkcie instagramu

Zdroj: Twitter.com

Pridávanie videí s dĺžkou do 10 minút

V minulosti bola v rámci platformy Instagram k dispozícii aplikácia IGTV. Tá používateľom umožňovala zdieľať videá, ktoré mali do 60 minút. Túto funkciu však Instagram odstránil a nahradil ju novými a vylepšenými videopríspevkami.

V súčasnosti môžete nahrávať videá s dĺžkou od 3 sekúnd do 10 minút. Niektoré vybrané účty môžu pridávať videá s dĺžkou až 60 minút.

Funkcie Instagram stories

Instagram stories sú obľúbeným typom obsahu, ktorý využívajú ako súkromné účty, tak aj tie verejné. Ich výhodou je to, že si vyžadujú menej práce, pretože k nim nemusíte pridávať žiaden popis ani hashtagy. Plus, na profile zostávajú len 24 hodín (v prípade, že ich neuložíte do výberu).

Stories majú množstvo funkcií. K tým hlavným sa radia:

  • Vytvorenie výberu – stories, ktoré chcete, aby boli na profile dlhšie ako 24 hodín, môžete uložiť do výberu na profile.
  • Používanie filtrov – v rámci Instagram stories môžete používať rôzne filtre. Dokonca ich môžete aj sami vytvárať, čím dokážete prilákať nových sledovateľov na svoj profil.
  • Pridávanie nálepiek a gifov – stories môžete oživiť vtipnými a originálnymi gifmi, animáciami alebo praktickými nálepkami, ako je napríklad kvíz, avatar, poloha, hudba, anketa, emoji posuvník, odpočítavanie alebo odkaz na web.
  • Preklad textu – Instagram umožňuje používateľom automaticky prekladať text nachádzajúci sa v príbehoch. Pre značky je to skvelá príležitosť ako osloviť globálne publikum.

praktické funkcie instagramu

Zdroj: Twitter.com

Vytvorenie sprievodcu

Sprievodca vyzerá na prvý pohľad ako blogový článok, ktorý sledovatelia nájdu vo vašom profile. Táto funkcia Instagramu je skvelá na rozšírenie pôsobnosti a zvýšenie predaja určitého výrobku alebo služby. Môžete pomocou nej totižto vysvetliť napríklad to, ako daná vec funguje alebo na čo je vhodná.

Sprievodca je skvelým prostriedkom aj na podporu marketingu. Dá sa komentovať, zdieľať a ľudia mu môžu dať označenie páči sa mi to. Vytvorený článok sa dá neskôr aj upravovať a aktualizovať.

praktické funkcie instagramu

Zdroj: Twitter.com

Podpora remixu Instagram Reels

Instagram podporuje funkciu remixu, ktorá umožňuje začlenenie predchádzajúceho Reels videa do nového. Takýmto spôsobom môžete vyproduktovať jedinečný mix obsahu vytvoreného z dvoch videí, ktorý priláka pozornosť.

Remixovanie môžete povoliť alebo zakázať hneď pri pridávaní Reels do feedu, prípadne dodatočne. Funkciu však odporúčame nechať zapnutú. V prípade remixu sa zvýši váš dosah, vďaka čomu môžete prilákať na svoj profil nových sledovateľov.

praktické funkcie instagramu

Zdroj: Twitter.com

Funkcie Instagramu neustále pribúdajú

Instagram je dynamická aplikácia, ktorej neustále pribúdajú nové funkcie. Držať s nimi krok a učiť sa, ako fungujú, môže byť náročné, no pre úspech vášho profilu je to kľúčové. Ak na sledovanie nových funkcií Instagramu nemáte čas, prípadne vás sociálne siete nebavia, nemusíte sa s nimi trápiť sami. Obráťte sa na nás a nechajte si poradiť od odborníkov.

 nextlevel@monkeymedia.sk  

   +421 910 954 999

© MONKEYMEDIA 2022


 nextlevel@monkeymedia.sk      +421 910 954 999 © MONKEYMEDIA 2022
0:00
0:00