Najväčšie SEO trendy na rok 2021

V dobe, kedy je internet plný množstva webových stránok či e-shopov a zákazník si má z čoho vyberať, je SEO nesmierne dôležitý parameter. Vedeli ste, že na svete sú každý deň publikované online viac ako 2 miliardy blogových článkov? Obrovské číslo, však?

SEO je optimalizácia webu, ktorou sa dá zabezpečiť, že vaša pozícia vo vyhľadávači bude čo najlepšia. Aj algoritmy, ktoré tieto vyhľadávače používajú, sa časom menia, preto je dôležité sledovať trendy v tejto oblasti. Toto sú najväčšie nové trendy, ktoré budú zohrávať dôležitú úlohu v roku 2021.

1.     Hlasové vyhľadávanie – ešte väčší význam a vplyv

Hlasové vyhľadávanie nie je žiadnou novinkou, a to predovšetkým vďaka produktom ako je Siri, Amazon Alexa alebo Google Voice Assistent. Práve tento spôsob vyhľadávania už v súčasnosti využíva množstvo domácností. Avšak, v roku 2021 bude mať táto forma príkazov ešte väčšiu váhu, a to predovšetkým pokiaľ ide o SEO.

2.     Optimalizácia pre mobilné zariadenia

Ak vaše webové stránky v súčasnosti ešte nie sú responzívne a optimalizované pre mobilné zariadenia, čo najskôr to napravte. „Mobile First Index“ je pri vyhľadávaní nesmierne dôležitý. Základy primárnej optimalizácie na mobilné zariadenia síce položil Google, ale v súčasnosti to platí pre všetky vyhľadávače. Teda, vyhľadávač sa primárne pozerá na mobilnú verziu webu a dáva mu prednosť pred verziami na počítač.

V roku 2021 sa význam Mobile First bude ešte zvyšovať, a to je logicky práve preto, lebo čoraz viac užívateľov uprednostňuje prehliadanie webu zo svojho mobilu či tabletu. Dokonca, všetko nasvedčuje tomu, že Google začne od marca 2021 úplne ignorovať obsah z webových stránok, ktoré sú viditeľné iba na PC rozhraniach.

3.     Dôležitosť metrických údajov zo skúseností nového používateľa

Keď v máji 2020 Google predstavil koncept „Core Web Vitals“, nikto príliš dobre netušil, o čo sa jedná. Dnes už je isté, že táto dôležitá metrika ovplyvňuje výsledky vyhľadávania. Ide o akúsi používateľskú skúsenosť s rýchlosťou načítania webovej stránky a jej stabilitou. Oficiálne sa nástrojom na hodnotenie stane v máji roku 2021. Funkcia Core Web Vitals bude fungovať ako kvalifikátor stránok.

Vymenujme si ešte niektoré ďalšie trendy, ktoré budú mať v roku 2021 taktiež významný vplyv na SEO:

  • Umelá inteligencia vo vyhľadávaní;
  • Rovnocennosť entít a spätných odkazov;
  • Ešte väčší význam nadobudnú štruktúrované dáta.

Ak neviete, ako si v praxi poradiť s optimalizáciou svojich webových stránok vo vyhľadávaní, kedykoľvek sa na nás môžete obrátiť a radi vám pomôžeme.

 nextlevel@monkeymedia.sk  

   +421 910 954 999

© MONKEYMEDIA 2022


 nextlevel@monkeymedia.sk      +421 910 954 999 © MONKEYMEDIA 2022
0:00
0:00