Prečo by ste aj vy mali využívať animované videá?

Aj vy chcete 53x väčšiu šancu dostať svoj web na prvú stránku Google? Začnite využívať animované videá! Sú budúcnosťou internetu. Pokiaľ chcete byť úspešný, nemali by ste sa im vyhýbať. 

Video vládne internetu

Analýza trendov od spoločnosti Cisco hovorí jednoznačne v prospech videí. Podľa prieskumu až79 % všetkého obsahu na internete je vo forme videa. 

Znie to strašne, ale ľudia pomaly a iste prichádzajú o svoju schopnosť čítať. Alebo minimálne o motiváciu čítať. Moderný konzument internetového obsahu je konzument v doslovnom význame slova. Netvorí nič, alebo len veľmi málo. Väčšinu času sa nechá ožarovať obrazovkou a pasívne nasáva informácie. Niet sa čo čudovať, že video obsah je pre takéhoto človeka perfektná a vyhľadávaná „strava“. 

Šanca, že sa váš web objaví na prvej stránke v Google vyhľadávaní, stúpne až 53x, keď svoj web naplníte pútavým video obsahom. Videá udržia návštevníkov na stránke oveľa dlhšie ako klasický text, jednoduchšie predstavia váš produkt alebo službu, vďaka čomu pomôžu významným spôsobom zvýšiť konverzie návštevníkov webu na zákazníkov. Web stránky plné textu idú pomaly ale isto do starého železa. Internetu vládnu videá. Obzvlášť tie animované. 

Prečo animované video?

Jerozkošné, plné zaujímavých informácií, nikoho nepobúri ani nerozhorčí a úplne v ňom absentuje haló efekt (ten sa prejaví, keď niekoho vidíme prvý raz a na základe jeho výzoru alebo správania si vytvoríme častokrát mylnú mienku o jeho charaktere). Okrem toho, je až 12x vyššia šanca, že bude návštevník webu bude zdieľať video ako klasický textový obsah.

Maskot

Dôležitou postavou animovaného videa je maskot. Určite by v ňom nemal chýbať. Ak vaša firma nejakého má, šupnite ho tam. Čím originálnejší, tým lepšie. Rozkošné animované postavičky pomáhajú posilniť vzťah klienta so značkou do hlbšej emocionálnej úrovne.

A to najlepšie? Videá sú vhodné prakticky pre všetky weby. Či už sa zaoberáte účtovníctvom, predajom krmiva pre zvieratá, alebo elektroinštaláciami, vždy existuje možnosť, ako sa efektívne zviditeľniť práve vďaka videám – či už klasickým, alebo animovaným. Pýtate sa, ako? Kontaktujte nás a nájdeme pre vás to najvhodnejšie riešenie!

 nextlevel@monkeymedia.sk  

   +421 910 954 999

© MONKEYMEDIA 2022


 nextlevel@monkeymedia.sk      +421 910 954 999 © MONKEYMEDIA 2022
0:00
0:00