Prečo sa oplatí založiť firemnú skupinu na Facebooku?

Facebook je aj po rokoch sociálnou sieťou, ktorá hrá v oblasti online marketingu prvú ligu. Pre vašu firmu je tak výborným reklamným nástrojom, vďaka ktorému priblížite zákazníkom vaše služby alebo produkty jednoduchým a efektívnym spôsobom. 

Možností, ako využiť najväčšiu sociálnu sieť na prezentáciu vašej firmy, je hneď niekoľko. Základom úspešnej stratégie je firemná FB stránka, prostredníctvom ktorej môžete aktívne publikovať príspevky a vytvárať cielené reklamné kampane. Nezabúdajte však ani na význam skupín, ktoré ponúkajú ďalšie možnosti na zaistenie úspešnej propagácie. 

Publikum v skupine ušité na mieru

Každá skupina na Facebooku má jasné zameranie, čo do nej pritiahne užívateľov s reálnym záujmom o služby či produkty z danej oblasti. Navyše, ako administrátor skupiny máte plnú moc nad tým, komu v nej umožníte členstvo, vďaka čomu si dokážete prispôsobiť publikum na mieru. 

Bližší kontakt s aktívnymi užívateľmi 

So správnym publikom, ktoré sa zaujíma o vaše služby a produkty, sa pracuje omnoho ľahšie. V týchto skupinách býva aj menej členov, čo vám dáva priestor na bližší kontakt. Propagácia môže byť oveľa osobnejšia, miestami nadobúdať až priateľský charakter podporujúci dobrú atmosféru v skupine. 

Firemná skupina má vyššiu interaktivitu

Bližší kontakt s členmi skupiny je zárukou vyššej interaktivity. Vaše príspevky budú viac komentované a zdieľané, s čím sa automaticky zvýši dosah skupiny. Vyššia interaktivita vás zároveň obohatí novými postrehmi a názormi, o ktoré sa s vami podelia jednotliví členovia skupiny. 

Propagácia služieb a produktov zadarmo

Vyššia interaktivita, viac spätnej väzby a obohacujúce postrehy publika, ktoré vám pomôžu pracovať na vylepšení vašich služieb a produktov, nestojí ani euro. Publikácia v skupine, ako aj propagovanie vašej práce formou príspevkov a s nimi spojenými interakciami, je celkom zadarmo

Zvládnuť propagáciu prostredníctvom skupiny na Facebooku vyžaduje čas a skúsenosti. Pri prezentácii vašich služieb alebo produktov ju do social media stratégie zakomponujeme tak, aby rástol počet členov vo vašej skupine a s tým sa zvyšoval aj dosah publikovaných príspevkov. 

 nextlevel@monkeymedia.sk  

   +421 910 954 999

© MONKEYMEDIA 2022


 nextlevel@monkeymedia.sk      +421 910 954 999 © MONKEYMEDIA 2022
0:00
0:00