Profesionálna správa sociálnych sietí vám pomôže dostať sa ľuďom pod kožu!

Sociálne siete v aktuálnej dobe aktívne používa približne 3,78 miliardy ľudí, teda takmer polovica populácie Zeme. Vyplýva z toho len jedno. Ak chcete osloviť čo najširšie spektrum potenciálnych zákazníkov, Facebook, Instagram či ďalšie platformy by rozhodne nemali chýbať vo vašom marketingovom pláne. Otázka však znie – je lepšie spravovať si ich vlastnoručne, alebo sa spoľahnúť na služby profesionálov?

Na úvod ešte pár štatistík. Človek priemerne strávi na sociálnych sieťach 2,5 hodiny denne. 54 % všetkých ľudí ich používa na vyhľadávanie produktov či služieb a až 49 % používateľov uviedlo, že pri nakupovaní sa riadia odporúčaniami influencerov. Teda, sociálne siete rozhodne nie sú len na bezduchú zábavu. Slúžia ako seriózny marketingový nástroj, ktorý dokáže zásadným spôsobom ovplyvniť vaše podnikanie.

Že na sociálnych sieťach nie je cieľová skupina pre vaše produkty či služby? Omyl! Štatistiky uvádzajú, že až 73 % ľudí vo vekovej hladine 50 – 64 rokov používa aspoň jednu z najznámejších sociálnych sietí, v prípade veku nad 65 rokov je to stále 45 %.

Pravidlo číslo 1 – oslovujte správnych ľudí

Marketingový potenciál sociálnych sietí je obrovský, no ak chcete uspieť, musíte ich využiť správnym spôsobom.

Jeden príklad za všetky. Predstavte si, že máte rozpočet 1000 € na propagáciu vašej služby v rámci Facebooku. Vytvoríte reklamný príspevok, nastavíte si sami platenú propagáciu a čakáte, čo sa stane. V priebehu nasledujúcich dní síce oslovíte stovky tisíc ľudí po celom svete, no môže sa stať, že vaše predaje budú mizivé. Dôvod? Oslovili ste stovky tisíc používateľov z absolútne nerelevantnej cieľovej skupiny. Váš príspevok sa im zobrazil, no neoslovil ich. Vy ste tak svoje peniaze „vyhodili von oknom“.

Základným pravidlom úspechu na sociálnych sieťach je oslovovanie správnej cieľovej skupiny. Tú si musíte najprv správne definovať a následne jej prispôsobiť všetky marketingové aktivity. Toto je prvý dôvod, prečo sa oplatí správu sociálnych sietí nechať na profesionálov. Odborník dokáže na základe vlastných skúseností a detailnej analýzy trhu precízne určiť najlepšiu cieľovú skupinu. Vy tak máte istotu, že rozpočet na propagáciu bude 100% využitý na oslovenie vhodných potenciálnych zákazníkov.

Na systematickosti obsahu záleží!

Keď už máte definovanú cieľovú skupinu, prichádza tá ťažšia časť – vymýšľanie obsahu. Tí, ktorí správu sociálnych sietí zoberú do vlastných rúk, často pohoria. Množstvo iných pracovných povinností spôsobí to, že na vymýšľanie a publikovanie príspevkov jednoducho nebudete mať čas. A tak začnete hľadať skratky. Pridávať budete nekvalitné príspevky, len aby nejaké boli. Váš obsah nebude systematický, bude mu chýbať pridaná hodnota a v tých horších prípadoch vám môže dokonca poškodiť dobré meno.

Čo spravia profesionáli? Navrhnú podrobný obsahový plán šitý na mieru vášmu publiku, aby ste sa mu takpovediac dostali pod kožu. Každý jeden príspevok svojím spôsobom obohatí vašich sledovateľov a motivuje ich ku konverzii. Jednotlivé formy obsahu sú navzájom dopĺňané a publikujú sa systematicky, v správnom čase. Profesionálny marketing na sociálnych sieťach zahŕňa aj rôzne virálne posty a spolupráce s influencermi, ktoré dokážu neraz v priebehu niekoľkých hodín rapídne zvýšiť počet konverzií, až o niekoľko stoviek percent! To nie je sen, ale výsledok správy sociálnych sietí odborníkmi.

Profesionálna správa sociálnych sietí – takto to robíme my!

O tom, že správa sociálnych sietí profesionálmi dokáže zásadným spôsobom zlepšiť vaše výsledky, niet pochýb. Ak takýchto profesionálov hľadáte aj vy, už ďalej nemusíte. My v Monkeymedia sme ich našli za vás a sú pripravení nakopnúť aj vaše podnikanie. So správou sociálnych sietí si už nebudete musieť robiť žiadne starosti. Vy nám poviete niečo o sebe, my si zanalyzujeme situáciu na trhu a navrhneme vám optimálne riešenie, ako s vašimi zákazníkmi prostredníctvom sociálnych sietí úspešne komunikovať.

Podľa cieľovej skupiny vytvoríme unikátny obsah na jednotlivé platformy. Pripravíme pútavé texty, „šťavnaté“ obrázky, originálne videá a grafiku, ktorá sa stane neprehliadnuteľnou. Vybavíme za vás všetky súťaže, spolupráce s influencermi či propagácie. Jednoducho, namiešame vám dokonalý social-media marketingový mix, aby ste dosiahli vaše ciele, nech sú akokoľvek ambiciózne. Tak čo, idete s nami do toho? Kontaktujte nás a povedzte nám o sebe viac!

 nextlevel@monkeymedia.sk  

   +421 910 954 999

© MONKEYMEDIA 2022


 nextlevel@monkeymedia.sk      +421 910 954 999 © MONKEYMEDIA 2022
0:00
0:00