Reklamné video – ako vám pomôže získať až o 60 % viac konverzií?

Štatistiky sú neúprosné – návštevníci webov sú čoraz lenivejší a majú málo času. Čo to znamená pre vás, ako podnikateľa a správcu webu či e-shopu? Musíte hľadať nové spôsoby, ako upútať ich pozornosť a vzbudiť záujem. Ak to nestihnete do niekoľkých sekúnd, prehrávate. Ako vám v tomto ohľade pomôže video reklama?

Siahodlhé texty na webe sú jedným z najčastejších faktorov, ktoré odradia návštevníka od vašej služby či produktu. Jednoducho, dnes nikto nemá čas niekoľko minút čítať nudné texty, ktoré hovoria o tom, ako je váš produkt bezchybný, dokonalý a najlepší na svete. Niektoré štatistiky dokonca uvádzajú, že menej ako 10 % všetkých návštevníkov webu reálne číta texty. Dnes každý hľadá pútavý vizuálny, alebo ešte lepšie, audiovizuálny obsah. Stačí sa pozrieť na úspešnosť Instagramu, TikToku, či YouTube. Ľudia chcú vidieť obrázky a videá, nie texty.

Reklamné video a jeho efektivita

Výskumy ukázali, že video reklama dokáže byť až 10x efektívnejšia ako text. V prvom rade, človek „scrollujúci“ webovými stránkami či sociálnymi sieťami je oveľa otvorenejší tomu, aby si pozrel video. Presnejšie povedané, až 25-násobne voči tradičnému textu alebo obrázku. Zároveň, video dokáže až 10-krát efektívnejšie vysvetliť fungovanie a výhody vášho produktu alebo služby. To, čo by ste textom a obrázkami vysvetľovali na desiatkach riadkov, dokážete vo videu ukázať za pár sekúnd. A každý tomu porozumie.

Najúspešnejšie formáty video reklamy

Video reklama dnes už zďaleka nie je len o klasických reklamných spotoch. Do popredia sa tlačí najmä animované video. Určite aj vy radi spomínate na detské časy, kedy ste v televízii vo veľkom pozerali animované rozprávky. Podobný záujem vzbudí aj animované video, na ktoré ľudia veľmi radi kliknú. Animované postavy a predmety dokážu často oveľa jednoduchšie a priamočiarejšie odprezentovať benefity vášho produktu ako klasický nakrútený video spot.

Po stránke efektivity a miery konverzií je veľmi úspešná aj dynamická video reklama. Tá spočíva v dynamickom strihu jednotlivých záberov a ich prepojení s vhodnou hudbou. Sledovať takýto reklamný formát je pre ľudí veľmi príjemné, keďže sa dokážu ľahko zladiť s jeho rytmom a nemajú pocit, že strácajú čas. V neposlednom rade sa obľube teší aj stop motion video, ktoré je „vyskladané“ z postupných pohybov predmetov. Má tak originálny charakter a doslova láka človeka, aby na neho klikol a dopozeral ho do konca.

Pre koho je určená video reklama?

Video reklama je univerzálnym formátom propagácie, ktorý je možné využiť vo všetkých sektoroch podnikania – od módy, cez športové doplnky, výživu, elektroniku, až po finančníctvo, školy a e-learningové inštitúcie. Animované video je najlepšou alternatívou v prípade, že potrebujete návštevníkom vášho webu jednoducho, rýchlo a zaujímavo odprezentovať fungovanie a výhody vášho produktu/služby.

Animované video dokáže simulovať situáciu, v ktorej sa nachádzajú vaši zákazníci a jednoducho im ukázať, ako im pomôže vaše riešenie. Video je dobré zakomponovať priamo na domovskú stránku webu, prípadne na stránku produktov/služieb, kde návštevníkov ihneď zaujme.

Animované, dynamické a stop motion video môžete jednoducho využiť aj na propagáciu v rámci sociálnych sietí a ďalších komunikačných kanálov. Viete tak ľahko maximalizovať mieru konverzie a výrazne skrátiť návratnosť investície.

Reklamné video od profesionálov

Na to, aby jednotlivé formáty video reklamy splnili svoj účel, musia byť čo najlepšie prispôsobené vašej cieľovej skupine. My v Monkeymedia máme s tvorbou animovaných, dynamických a stop motion videí bohaté skúsenosti a našim klientom prostredníctvom nich umožňujeme dosahovať nadpriemerné výsledky. Pomôžeme vám navrhnúť najlepší formát video reklamy, ktorý uľahčí dosiahnutie vašich stanovených cieľov.

 nextlevel@monkeymedia.sk  

   +421 910 954 999

© MONKEYMEDIA 2022


 nextlevel@monkeymedia.sk      +421 910 954 999 © MONKEYMEDIA 2022
0:00
0:00