TOP 5 najlepších TV reklám za posledné 2 roky

Nie je žiadnym tajomstvom, že sledovanosť televízie každým rokom pomaly klesá. Firmy sa tak snažia uchmatnúť si čo najväčší kúsok televízneho priestoru, kým to ešte dáva zmysel. A ako lepšie zaujať divákov, než poriadne chytľavou a zapamätateľnou reklamou?

Recept na úspech je jednoduchý – originalita. Ukázať svoj produkt v niekoľkominútovom spote a povedať, aký je výhodný, to vie skutočne každý. No vymyslieť niečo skutočne originálne, o čom sa pri obede budú baviť ľudia z celého Slovenska, to už chce istú dávku kreativity. U nás v Monkeymedia túto kreativitu oceňujeme, a preto sme sa rozhodli pripraviť rebríček TOP 5 televíznych reklám za rok 2019 a 2020. Pozrite sa na to, ktoré nás zaujali najviac.

5. Mimozemšťan Alza

Reklamy e-shopu Alza sa v televízii objavujú prakticky neustále už nejaký ten rôčik. Taktika Alza reklám spočíva v otravnom mimozemšťanovi, ktorý doslova huláka z televízie a snaží sa vás nahovoriť na výhodné cenové ponuky. Na rozdiel od iných, konvenčnejších reklám, vám však hlas zeleného mimozemšťana bude v hlave znieť celý deň. A to je neklamný znak toho, že táto reklama splnila svoj účel viac než dobre.

4. Dychová skúška Birell

Veľmi trefná reklama od výrobcu nealkoholických pív Birell je pekným príkladom toho, že v jednoduchosti je sila. Melódia dychových nástrojov so záverečným sloganom „S Birellom nenafúkaš“, upúta jednoducho každého.

3. Salašová tematika Coop Jednota

Coop Jednota v posledných rokoch stavila na televízne reklamy, v ktorých hlavnú rolu zohráva bača a jeho pomocník, ktorý vždy vyvedie nejakú hlúposť. Každá reklama v sebe ukrýva vtipnú pointu založenú na vzájomnom nedorozumení. Tradičným prostredím salaša zároveň Coop Jednota odkazuje na lokálny slovenský pôvod a kvalitu svojich produktov.

2. Ludda a Moyu z O2

Roboti Ludda a Moyu, ktorí sú novými tvárami kampaní O2, si svojou sympatickosťou získali srdcia mnohých Slovákov. Z radu vyčnieva hlavne reklama na nekonečné dáta, v ktorých si robot spieva melódiu z Nekonečného príbehu. Opäť raz skvelý príklad toho, že chytľavá a tematická melódia skvele splní svoj účel.

1. Škrečky Dedoles

Úplným víťazom nášho rebríčka sa stáva Dedoles so svojou reklamou na veselé ponožky, v ktorej hlavnú úlohu zohrávajú spievajúce škrečky. O mimoriadne chytľavej melódii snáď ani nemusíme hovoriť, Dedoles však perfektne zvládol aj načasovanie svojej televíznej kampane – prišla v dobe, kedy na Slovensku zúrila prvá vlna pandémie Covid-19, každý bol zavretý doma a túžil sa trochu rozveseliť. Nečudo, že táto reklama mala tak obrovský úspech.

 nextlevel@monkeymedia.sk  

   +421 910 954 999

© MONKEYMEDIA 2022


 nextlevel@monkeymedia.sk      +421 910 954 999© MONKEYMEDIA 2022
0:00
0:00