Web na mieru – prečo je tým najlepším riešením pre vaše podnikanie?

Pandémia korona vírusu výrazne akcelerovala transformáciu klasického predaja v kamenných prevádzkach do online sveta. Mať vlastný e-shop alebo prezentačný web je dnes prakticky nutnosť vo väčšine sfér podnikania. Tu sa ale naskytá otázka – je lepšie vytvoriť si web z predpripravených open source a SaaS šablónových riešení, alebo zveriť jeho tvorbu do rúk profesionálom?

Na úvod pár základných pojmov. Pod slovami „open source“ sa ukrývajú voľne dostupné platformy na budovanie webov, napríklad, WordPress. V tomto prípade si stačí zakúpiť doménu, vhodnú šablónu a web máte za niekoľko dní hotový. Doslova si ho „vyklikáte“. Na podobnom princípe fungujú aj SaaS riešenia, napríklad, Shopify.

Šablónové weby nie sú tak lukratívne, ako sa zdajú

Open source a SaaS riešenia môžu na prvý pohľad vyzerať veľmi výhodne, najmä vďaka minimálnym vstupným nákladom. S postupom času však začnete narážať na rôzne prekážky a obmedzenia. Napríklad, všetky šablónové weby sú postavené na príliš robustnom kóde, ktorý je pripravený slúžiť všetkým typom projektov. Vy však túto skutočnosť skôr či neskôr začnete vnímať ako negatívum, keďže web bude vďaka tomu pomalý. Zdĺhavé načítanie začne negatívne ovplyvňovať pozíciu vo vyhľadávaní a odrádzať zákazníkov.

Nehovoriac o možnostiach optimalizácie. Šablónové weby viete pomocou spomínaného „vyklikávania“ vybudovať len do istej miery a akékoľvek pokročilejšie funkcie nie sú podporované. S prekážkami sa môžete stretnúť pri snahe prepojiť e-shop s niektorými platobnými bránami, externými aplikáciami či dodávateľskými systémami. Mnohé úkony vám budú zaberať zbytočne veľa času. V konečnom dôsledku tak váš web nebude schopný fungovať a vyzerať tak, ako by ste si chceli.

Tvorba web stránok na mieru nemusí byť drahá!

Web na mieru je často spájaný s rôznymi mýtmi, najmä po stránke ceny. Áno, mali by ste sa pripraviť na to, že cena webu na mieru bude o niečo vyššia ako cena šablónových webov. No táto investícia sa vám pomerne rýchlo vráti, a to v mnohých ohľadoch. V prvom rade, pri tvorbe stránky na mieru si môžete navrhnúť svoj unikátny web dizajn, ktorý nebude ničím limitovaný. Všetky vaše predstavy môžete pretaviť do reality a mať tak presne taký prezentačný web, blog alebo e-shop, aký si predstavujete.

Tvorba e-shopu na mieru zahŕňa kompletnú optimalizáciu, napojenie na dodávateľov a platobné brány, takže chod webu bude automatizovaný a bez akýchkoľvek prekážok. Vy tak ušetríte množstvo času a zároveň vašim zákazníkom poskytnete dokonale funkčné prostredie, do ktorého sa budú radi vracať. Web stránka na mieru sa dá do posledného detailu vyladiť tak, aby fungovala rýchlo, spoľahlivo a mala potenciál dostať sa na popredné miesta vo vyhľadávaní Google.

Ktoré riešenie sa oplatí najviac vám?

Veľa majiteľov menších webov sa spočiatku rozhodne pre lacnejšie šablónové riešenie. S postupom času však títo ľudia narážajú na mantinely a rôzne problémy, s ktorými sa musia vysporiadať. Napríklad, pri snahe o redizajn alebo zakomponovanie pokročilých moderných funkcionalít. Následné prechádzajú na riešenia na mieru, ktoré sú pre nich výhodnejšie.

Ak to teda s vaším online projektom myslíte naozaj vážne, neváhajte a nechajte si vybudovať web na mieru. V dnešnej dobe rôznych inovatívnych riešení už tvorba web stránok na mieru nie je tak nákladná a zdĺhavá ako v minulosti. S tvorbou vášho webu či e-shopu vám radi pomôžeme aj my v Monkeymedia. Sme vyzbrojení tými najmodernejšími nástrojmi a poznatkami, vďaka ktorým dokážeme váš online projekt vyladiť k dokonalosti. Tak čo, ste pripravení posunúť vaše online podnikanie na „next level“?

 nextlevel@monkeymedia.sk  

   +421 910 954 999

© MONKEYMEDIA 2022


 nextlevel@monkeymedia.sk      +421 910 954 999 © MONKEYMEDIA 2022
0:00
0:00