Video reklama

Videoreklama – Efektívny nástroj marketingu

Videoreklama zažíva v posledných rokoch boom. Už dávno nie je nástrojom len veľkých firiem, využiť ju môže naozaj každý bez ohľadu na rozmery svojho podnikania. Video sa preto stáva čoraz efektívnejším nástrojom marketingu. Prečo? To sa dozviete v nasledujúcom článku.

Široké publikum

Videoreklama dokáže osloviť široké spektrum návštevníkov internetu a môže sa stať významným nástrojom budovania vašej značky. Okrem YouTube, Facebooku či Instagramu ju môžete umiestniť na rôznych tematických aj spravodajských portáloch či internetových verziách známych denníkov. Aj tento typ reklamy sa dá zacieliť na konkrétne publikum podľa záujmov a vekových skupín.

Prečo je videoreklama prínosom?

Internet je plný mnohých vnemov, ktoré rozptyľujú pozornosť jeho návštevníkov. Zatiaľ čo banerová reklama dokáže udržať ich pozornosť približne 1 sekundu, u videa je to 5 – 30 sekúnd. Videá tiež zaznamenávajú vyššiu mieru preklikov. V jednom krátkom videu môžete priniesť divákovi pozitívne emócie, informácie o vašich produktoch a zdôrazniť vybrané benefity, ktoré ich nákupom získa. Táto súhra vnemov sa stane počas jeho rozhodovania o kúpe dôležitým faktorom pri výbere dodávateľa.  Výhodou videoreklamy je tiež spätná väzba. Zatiaľ čo klasická TV reklama prúdi len jedným smerom, online prostredie vyzýva k aktivite. V porovnaní s banerovou reklamou zaznamenáva vyššiu mieru preklikov. Umožní vám to sledovať odozvu divákov a na jej základe vašu reklamnú kampaň ďalej optimalizovať.

Zaujímavé spracovanie

Iste ste už zažili ten pocit, keď sa vám pred sledovaním videa spustila nudná reklama a vy ste sa nevedeli dočkať jej konca. Ako teda dosiahnuť, aby sa videoreklama stala pre diváka nie nútenou vsuvkou ale prínosom?

Pútavosť

Zdĺhavé vysvetľovanie výhod produktov alebo služieb nikoho nezaujme. Základom je preto pútavé, výstižné a stručné spracovanie. Vďaka nemu si návštevníci internetu videoreklamu pozrú až do konca a zareagujú na ňu.

Dynamika

Ak chcete, aby vám tento spôsob propagácie priniesol zvýšenie návštevnosti stránky a následne aj tržieb, stavte na dynamické spracovanie. Práve to v záplave iných reklám návštevníka internetu upúta a udrží jeho pozornosť. Myslite tiež na to, že video sa zobrazí bez zvuku. Ten sa zapne až po prejdení myšou alebo kliknutím na jeho spustenie. Absenciu zvuku nahradia rýchle a pútavé prestrihy.

Kreativita

Buďte kreatívni, vtipní a jedineční. Originálny námet, kvalitný, obraz, zvuk a strih vytvoria z každej reklamy malé umelecké dielo. Kreativita v tvorbe sa odrazí na zvýšenej miere sledovanosti, preklikov a dokonca aj zdieľania.

Vhodné umiestnenie

Ani najlepšie spracovaná videoreklama neprinesie žiaden úžitok bez vhodného umiestnenia na webe. Do úvahy preto vezmite vlastnosti vašej cieľovej skupiny, ako sú vek, záujmy, bydlisko a iné. Dôležité je tiež, aby videoreklama zapadla do celkového vizuálu stránky, na ktorú bude umiestnená.

 nextlevel@monkeymedia.sk  

   +421 910 954 999

© MONKEYMEDIA 2022


 nextlevel@monkeymedia.sk      +421 910 954 999© MONKEYMEDIA 2022
0:00
0:00